Тема:Виховний захід«Вогонь друг чи ворог». Мета: продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вчити учнів правильно діяти у випадку виникнення пожежі в сусідів чи на інших об’єктах; розвивати навички самозахисту; виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки. Обладнання: фотографії. Матеріали: http://practica.my1.ru Хід заняття I Організаційний момент Добрий день діти! Мене звати Денис Сергійович і сьогодні я буду проводити у вас заняття і тому давайте сядемо рівненько і заспокоїмся та уважно послухаємо.
Вправа «Знайомство» Діти, а чи знаєте ви «Навіщо людині сірники».
(Кожен учень представляється і висловлює свою думку).
II Повідомлення теми заняття 1. Гра«Шифрувальник»
А щоб дізнатися яка тема сьогоднішнього заняття нам потрібно поділитися на три команди. Команда яка перша складе з цих слів тему сьогоднішнього уроку, в кінці уроку получить призи.
2 гонь.1 Во. 3 др. 4 уг. 7 рог. 5 чи. 6 во.
Молодці діти! Добре попрацювали, а тепер коли ви знаєте тему сьогоднішнього заняття ми можемо продовжувати рухатись далі.
2. Розповідь вчителя з елементами бесіди. - Як ви гадаєте, діти, без вогню людина могла б жити?
- Обґрунтуйте свою думку. (Відповіді дітей).
Якщо холоди настали
Допоможе нам вогонь.
Він розтопить піч у хаті,
Але ти стій осторонь.
На вогні готують їжу,
Пиріжки мама пече.
Якщо раптом світло гасне,
Свічку ми запалимо.
В цьому випадку вогню
Ми подякуємо.
Такий він сильний, мудрий, дужий.
Вогонь потрібний людям, друже.
Вчитель. Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло. Без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього. Тому людина приручає його.
- Чому люди його бояться? (Відповіді учнів)
Вчитель. Дійсно, вогонь – найстрашніша у світі стихія, тому що вона практично нічого живим не залишає на своєму шляху. (показую малюнки папка №1) Створюється надзвичайно висока температура, від якої все спалахує, вода миттєво випаровується, а вогонь усе спопеляє. Поширюється їдкий дим, що наповнює всі приміщення і не дає дихнути, бо наповнює легені чадним димом. Це дуже страшна стихія, з якою важко впоратися. Вогонь – це ворог людини.
Іноді він виходить з- під контролю. Як тоді бути? Як з вогнем боротися, коли вже щось горить?
Сьогодні ми про це і поговоримо. А працювати будемо у групах.
3. А тепер давайте виконаємо завдання. За поданим віршем встановити причину виникнення пожежі.
Група №1 слухайте вiрш!
На роботі мама й тато.
Сірники знайшли малята.
І не знає дітвора,
Чим скінчитись може гра.
(Недбале поводження з сірниками).
Група №2 А тепер ви слухайте вiрш!
Калорифер не вмикати
При фіранці, - каже мати.
Мама вийшла і не знає,
Що вікно уже палає.
(Електрокамін, що стоїть близько до тюлю чи скатертини).
Група №3 I тепер i вам вiрш!
Новий рік! Зійшлись малята,
Щоб ялинку прикрашати.
Та свічкам – прикрасам – зась!
ялиця щоб не зайнялась.
(Запалені свічки на новорічній ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди).
Вчитель. Щоб зберегти своє життя, потрібно добре знати правила протипожежної безпеки. А тепер давайте подивимся на цi правела!
Для розваги і для гри, сірників ти не бери
Не розпалюй сам багаття, а не в лісі, а ні в хаті
З грубки жару не беріть, жар в собі вогонь таїть
Плитку, праску, умикати нам не слід.
Коли йдеш з квартири, то вимкни всі електроприлади
Не грайся з вогнем, це небезпечно
Не грайся запальничкою, користуйся ліхтариком
Презентація роботи.
Завдання: а тепер подивiться на малюнок i покажiть ситуацію, в якій діти збираються гратися з небезпечними предметами, що можуть привести до пожежі. (показ малюнкiв папка №2)
Вчитель. Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.
Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.
У житті трапляється різні ситуації. Але запам’ятай! Ніколи не панікуй. Перший вогонь можна залити склянкою води. Другий – відром води, а до третього вогню треба викликати пожежників, бо сам не впораєшся. Якщо трапилося таке лихо, то не біжи і не ховайся, а заливай пожежу водою, доки вона ще маленька. Якщо пожежа почалася на підлозі, то можна кинути мокрого рушника, щоб накрити полум’я і не дати йому поширитися. Однак трапляється, що вогонь розгоряється і починає перекидатися з одного предмета на інший. Тоді обов’язково телефонуйте за номером 101!
А тепер давайте зiграємо в гру! Яка називаїться «Так чи ні!»
- Можна гратися із сірниками?(НІ)
- Вимкни телевізор і вкладайся спати.(ТАК)
- Рятувальну службу викликай за номером 02!(НІ)
- Не можна сушити білизну над газом.(ТАК)
- Увімкни електроприлади і йди до школи.(НІ)
- Сірники дітям – не іграшка.(ТАК)
- Ялинку прикрасимо бенгальськими вогнями?(НІ)
- Під час пожежі заховаюсь під ліжко.(НІ)
Підсумок. Добре діти! Ми добре сьогодні попрацювали, а тепер давайте підведемо підсумок уроку. На сьогоднішньому уроці ми дізналися про велику силу вогню, про правила поводження з вогнем, як правильно гасити полум’я і номер пожежної служби 101, а також що може спричинити пожежу.
Прощання. До бре діти настав вже час прощання, до побачення діти !
|